Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2013

8η αγωνιστική, Νεφέλη - Α.Ο. Μορφοβουνίου 1-1 (φωτο)

Δεύτερη ισοπαλία για τη Νεφέλη εντός έδρας αυτή τη φορά με το Μορφοβούνι. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς. Στα 3 πρώτα λεπτά δύο σουτ, το ένα πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ το δεύτερο απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας του Μορφοβουνίου. Η πίεση συνεχίστηκε και στο 14' ο Αναγνώστου μπήκε από τα δεξιά και έκανε το 1-0. Η Νεφέλη πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και θα μπορούσε να είχε πετύχει ένα δεύτερο γκολ.
Στο δεύτερο ημίχρονο το Μορφοβούνι πίεζε, όμως η Νεφέλη είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Όμως, σε μια φάση αδράνειας της άμυνας, το Μορφοβούνι με ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπελάγια στο 68' έκανε το 1-1. Η Νεφέλη έχασε τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά σύντομα συνήλθε και προσπάθησε να απειλήσει, αλλά στο τέλος έλειπε η σωστή επιλογή.
Παράπονα υπάρχουν για τη διαιτησία, αφού δεν καταλογίστηκε πέναλτι υπέρ της Νεφέλης, ενώ ο διαιτητής σφύριξε ελάχιστα φάουλ.
Επιπλέον, έλειπαν οι επιλογές από τον πάγκο, αφού όσοι βρίσκονταν εκεί, αντιμετώπιζαν πρόβλημα τραυματισμού.

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Βαγγελάκος Κ., Κολοκύθας Α., Ράπτης Β., Παπαβασιλείου Π., Καρανάσιος Λ., Τάντος Γ., Αναγνώστου Χρ., Ευαγγέλου Μ., Τάντος Σ., Παπαβασιλείου Στ., Καραγκούνης Π.