Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2013

6η αγωνιστική, Νεφέλη - Ατρόμητος Γεωργικού 1-0

Τρίτη σερί νίκη για τη Νεφέλη στη Β2 ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣΚ. Σε ένα μέτριο παιχνίδι (13-10-2013) κόντρα στον Ατρόμητο Γεωργικού η Νεφέλη κατάφερε να επικρατήσει 1-0 εντός έδρας. Μια νίκη επαγγελματική μετά από ένα παιχνίδι χωρίς φάσεις. Το πρώτο ημίχρονο κύλισε με παιχνίδι κέντρου με τη μόνη ξεχωριστή στιγμή τη χαμένη κλασική ευκαιρία του Παναγιώτη Καραγκούνη.
Στην επανάληψη η Νεφέλη μπήκε με διάθεση να πιέσει γεγονός που έφερε αποτέλεσμα στο 65', όταν ο Βαγγέλης Ντανόπουλος με σουτ σκόραρε με τους παίκτες να γίνονται ένα κουβάρι. Στη συνέχεια, η αναμενόμενη πίεση του Ατρομήτου πέρασε χωρίς να δημιουργήσει προβλήματα στην εστία της Νεφέλης. Αντίθετα, κάποιες καλές αντεπιθέσεις της Νεφέλης θα μπορούσαν να είχαν δώσει και ένα δεύτερο γκολ, κάτι που στη συνέχεια η ομάδα επεδίωξε. Με αυτούς τους βαθμούς της νίκης η Νεφέλη βρέθηκε στη τρίτη θέση της βαθμολογίας, τρεις μακριά από τον Άρη Καρδίτσας και την Α.Ε. Δάφνη, οι οποίοι όμως έχουν ένα αγώνα περισσότερο (δεν έχουν κάνει το ρεπό τους).