Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

24η αγωνιστική, Νεφέλη - Φωτ. Αστήρ Μαγουλίτσας 7-0 (φωτο)

Εντός έδρας με τη Μαγουλίτσα αγωνίστηκε στις 9-2-2014 η Νεφέλη. Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο Ν. Αβραμόπουλος είχε πετύχει 4 γκολ με το Σερκέζο Χρ. να μοιράζει 3 ασιστ. Από το σημείο αυτό το παιχνίδι μετατράπηκε σε μονόλογο της Νεφέλης και το ημίχρονο έκλεισε 5-0 με σκόρερ τον Αναγνώστου Χρ. Στο β' ημίχρονο η Νεφέλη αναζήτησε το θέαμα σπαταλώντας αρκετές ευκαιρίες και περιορίστηκε σε δύο γκολ με τους Τάντο Σ. και Κολοκύθα Λ. που διαμόρφωσαν το τελικό 7-0. Η Νεφέλη διαθέτει πλέον την καλύτερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας.

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Βαγγελάκος Κ., Ντανόπουλος Β., Μπετζούνης Π., Ευαγγέλου Μ., Τάντος Γ., Σερκέζος Χρ., Καραγκούνης Π., Αναγνώστου Χρ., Αβραμόπουλος Ν., Βίκτωρ Π., Τάντος Σ.
Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Κολοκύθας Α., Κολοκύθας Λ., Κόντος Κ.

Εκτός έδρας με τον Ολυμπ. Παλαιοκκλησίου (16-2-2014) αγωνίζεται την επόμενη αγωνιστική η Νεφέλη.