Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

26η αγωνιστική, Νεφέλη - Ακ.Ταυρ. ο Φωστήρας 5-0 (φωτο)

Άνετη νίκη για τη Νεφέλη εντός έδρας με την Ακαδ. Ταυρ. ο Φωστήρας για την 26η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΚ. Το ημίχρονο ξεκίνησε δυνατά και για τις δύο ομάδες, όμως στο εικοσάλεπτο η Νεφέλη προηγήθηκε 1-0 με τον Μ. Ευαγγέλου μετά από λάθος του τερματοφύλακα. Η Νεφέλη ανέβηκε και δημιούργησε φάσεις, όμως ο Φωστήρας απειλούσε με αντεπιθέσεις χωρίς όμως να φτάνει με αξιώσεις στα δίχτυα. Στο πεντάλεπτο του β' μέρους ο Μ. Ευαγγέλου διπλασίασε τα τέρματα της Νεφέλης και 5 λεπτά αργότερα ο Ν. Αβραμόπουλος έκανε το 3-0 τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. η Νεφέλη συνέχισε να απειλεί, οι παίκτες απελευθερώθηκαν και στο 70' ο Ν. Αβραμόπουλος έκανε το 4-0. Στο ντεμπούτο του με την ανδρική ομάδα ο 15χρονος Τ.Καλλιώρας σκόραρε στο τελευταίο 10λεπτο κάνοντας το 5-0.

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Κουτσώνης Θ., Ντανόπουλος Β., Παπαβασιλείου Π., Ράπτης Β., Κολοκύθας Α., Καρανάσιος Λ., Τάντος Γ., Αναγνώστου Χρ., Καραγκούνης Π., Αβραμόπουλος Ν., Ευαγγέλου Μ.
Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Σερκέζος Χρ., Κολοκύθας Λ., Καλλιώρας Τ.

Εκτός έδρας με τον Άρη Καρδίτσας αγωνίζεται την Πέμπτη 27-2-2014 η Νεφέλη.