Πέμπτη 26 Δεκεμβρίου 2013

16η αγωνιστική, Α.Ε. Ρούσσου - Νεφέλη 2-2 (φωτο)

Τοπικό ντέρμπι και όπως ήταν αναμενόμενο επικράτησε το πάθος και τα νεύρα. Στο 5' πρροηγήθηκε το Ρούσσο με πέναλτι. Αν και απέκρουσε ο Βαγγελάκος, ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του διαιτητή έδειξε επανάληψη και το σκορ έγινε 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα η Νεφέλη ήταν αυτή που κέρδισε το πέναλτι και ο Τάντος έκανε το 1-1. Κακό όμως ματς για τη Νεφέλη με το άγχος και τα νεύρα να κυριαρχούν. Κατάφερε όμως στο 88' να προηγηθεί 1-2 με γκολ του Ευαγγέλου. Το λάθος όμως του Βαγγελάκου στην τελευταία φάση του αγώνα επέτρεψε στο Ρούσσο να ισοφαρίσει σε 2-2. Τέταρτο παιχνίδι στο οποίο η  Νεφέλη χάνει βαθμούς στο τελευταία λεπτά του αγώνα...

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Βαγγελάκος Κ., Ντανόπουλος Β., Κολοκυθας Α., Ράπτης Β., Καρανάσιος Λ., Τάντος Γ., Αναγνώστου Χρ., Μπετζούνης Π., Αβραμόπουλος Ν., Καραγκούνης Π., Ευαγγέλου Μ.
Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Τζάφα Α., Τάντος Σ., Κουτσώνης Θ.

Ο Γ. Τάντος κάνει με πέναλτι το 1-1

Η σέντρα του Π.Καραγκούνη με την οποία έγινε το 2-2