Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2013

14η αγωνιστική, Α.Ο. Μαγούλα - Νεφέλη 0-5

Οι προβλέψεις επιβεβαιώθηκαν και η Νεφέλη είχε εύκολο έργο στην έδρα της Μαγούλας για την 14η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΚ. Στο 7' λεπτό η Νεφέλη προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γ. Τάντου. Η Νεφέλη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον έλεγχο του παιχνιδιού με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με δύο γκολ ακόμη του Ν. Αβραμόπουλου και του Μ. Ευαγγέλου. Στις αρχές του β' ημιχρόνου ο Τάντος Σ. έκανε το 0-4 και πριν το τέταρτο ο Ν. Αβραμόπουλος ανέβασε το σκορ στο 0-5. Η Νεφέλη έκανε συντήρηση δυνάμεων σε ένα παιχνίδι που δε χωράει ιδιαίτερης κριτικής.

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Βαγγελάκος Κ., Ντανόπουλος Β., Ράπτης Κ., Καραγκούνης Π., Καρανάσιος Λ., Μπετζούνης Π., Αναγνώστου Χρ., Τάντος Γ., Αβραμόπουλος Ν., Τάντος Σ., Ευαγγέλου Μ.
Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Αθανασιάς Κ., Κουτσώνης Θ., Κολοκύθας Λ.

Τον Α.Ο. Φυλακτής εντός έδρας αντιμετωπίζει η Νεφέλη για την 15η αγωνιστική, τελευταία του α' γύρου.