Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

παιδικό πρωτάθλημα: 3η αγωνιστική, Νεφέλη - Α.Ε. Λεονταρίου 1-0

Δεύτερη σερί νίκη για τους παίδες της Νεφέλης για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΚ. Το Σάββατο 16 Νοέμβρη 2013 αντιμετώπισαν εντός έδρας της αντίστοιχη ομάδα του Λεονταρίου. Η συνεχής βροχή έκανε πολύ δύσκολη την προσπάθεια των παιδιών για καλό ποδόσφαιρο σε ένα γήπεδο το οποίο ήταν ήδη βαρύ, αφού έβρεχε όλη τη βδομάδα. Παρ' όλα αυτά τα παιδιά έβγαλαν πάθος και δύναμη παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου η Νεφέλη κέρδισε πέναλτι μετά από καθαρή ανατροπή μέσα στην περιοχή. Ο Χρ. Σερκέζος το εκτέλεσε εύστοχα κάνοντας το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις καλές ευκαιρίες το σκορ δεν άλλαξε με τη Νεφέλη να αναδεικνύεται νικήτρια.
[ Στα πλαίσια της δεύτερης αγωνιστικής στις 9-11-2013 η Νεφέλη είχε επικρατήσει του Α.Σ. Ηρακλή Σοφάδων 5-2]