Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

1η αγωνιστική, Νεφέλη - Ρούσσο 5-0

Το ματς
 Έναρξη της νέας ποδοσφαιρικής χρονιάς για τη Νεφέλη σήμερα, η οποία αγωνίζεται και φέτος στο 2ο όμιλο της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΚ. Η 1η αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος βρήκε τη Νεφέλη να αγωνίζεται εντός έδρας με το Ρουσσό. Η λήξη του νωθρού πρώτου ημιχρόνου έγινε με τη Νεφέλη να προηγείται 1-0 με γκολ του Παναγιώτη Καραγκούνη. Στο 2ο ημίχρονο η εικόνα βελτιώθηκε και ο Παναγιώτης Βίκτωρος, που πέρασε στον αγώνα σαν αλλαγή, κατάφερε μέσα σε 10 λεπτά να σημειώσει χατ τρικ ( στον πάγκο παιζόταν στοίχημα ότι θα σκοράρει 2 φορές... ). Στις καθυστερήσεις ο Νίκος Αβραμόπουλος σημείωσε με πλασέ το 5-0 βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα. Την επόμενη αγωνιστική η Νεφέλη αγωνίζεται εκτός έδρας με την Α.Ε. Δάφνη.