Τρίτη 18 Μαρτίου 2014

29η αγωνιστική, Νεφέλη - Α.Ο. Μαγούλας 5-1 (φωτο)

Τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της Νεφέλης για την κανονική περίοδο της Β2 ΕΠΣΚ. Για την  29η αγωνιστική (16-3-2014) αντιμετώπισε τον Α.Ο. Μαγούλας. Μεγάλη ευκαιρία έχασε η Νεφέλη στο 1ο λεπτό με τον Αβραμόπουλο, αλλά η Μαγούλα προηγήθηκε στο 5λεπτο μετά από αδράνεια της άμυνας. Η Νεφέλη κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το μισάωρο με τον  Μ. Ευαγγέλου. Δεν μπόρεσε όμως να εκμεταλλευτεί τις άλλες ευκαιρίες παρά τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε νωρίς να πάρει κεφάλι στο σκορ με πέναλτι του Γ. Τάντου. Η ομάδα κυριάρχησε στο γήπεδο, μετά από λίγο ο Μ. Ευαγγέλου έκανε το 3-1 και το ματς ουσιαστικά τέλειωσε. Ένα γκολ στη συνέχεια του Μ. Ευαγγέλου έκανε το σκορ 4-1 για να τελειώσει το ματς με το 5-1 από το Λ. Καρανάσιο που έπιασε την ομάδα της Μαγούλας σε μια στιγμή αδράνειας.

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Βαγγελάκος Κ., Ντανόπουλος Β., Παπαβασιλείου Π., Μπετζούνης Π., Καρανάσιος Λ., Τάντος Γ., Αναγνώστου Χρ., Κολοκύθας Α., Αβραμόπουλος Ν., Κολοκύθας Λ., Ευαγγέλου Μ.
Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι Σερκέζος Χρ., Καραγκούνης  Π., Καλλιώρας Τ.

Εκτός έδρας με τον Α.Ο. Φυλακτής αγωνίζεται η Νεφέλη για την 30η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΚ.