Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

22η αγωνιστική, Νεφέλη - Αίας Μαραθέας 3-0 (φωτο)

Εντός έδρας με τον Αία Μαραθέας αγωνίστηκε η Νεφέλη. Δύο γκολ στα πρώτα εφτά λεπτά από τους Τάντο Σ. και Σερκέζο Χρ. έκαναν τα πράγματα απλά για τη Νεφέλη. Έδιωξε το άγχος και παρά τις πολλές απουσίες σημείωσε μια εύκολη νίκη. Το ημίχρονο έκλεισε 2-0 με τη Νεφέλη να ελέγχει το κέντρο και να απειλεί κι άλλες φορές την εστία της Μαραθέας την ώρα που εκείνη δύσκολα έφτανε στην αντίπαλη περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαραθέα προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Με σταθερή άμυνα, γρήγορες αλλαγές στο κέντρο και αντεπιθέσεις από τα πλάγια δεν έδωσε δικαίωμα ελπίδας στη Μαραθέα. Ο Π. Βίκτωρ έκανε το 3-0 στο 75' ολοκληρώνοντας ένα εύκολο απόγευμα για τη Νεφέλη.

Η ενδεκάδα της Νεφέλης: Βαγγελάκος Κ., Τζάφα Α., Αθανασιάς Κ., Ευαγγέλου Μ., Καρανάσιος Λ., Τάντος Γ., Αναγνώστου Χρ., Καραγκούνης Π., Τάντος Σ., Σερκέζος Χρ., Βίκτωρος Π.